Volkan

Alt Kategoriler

  Bu sayfada 9 adet ürün bulunmaktadır.

  Görüntülenen ürünler 1-9 arası. Kategorideki toplam ürün: 9

  Volkan havai fişekler özellikle düğünlerde olmak üzere bir çok kutlamada kullanılan eğlence ve gösteri ürünleridir. 

  Yanmasıyla birlikte yukarıya doğru kıvılcım fırlatarak gösteri sağlayan bu ürünler düğünlerde gelin damat yolu ya da dans bölgesi oluşturmak için kullanılırken konserlerlerde sahne önlerinde görsel efekt olarak kullanılmaktadır.

  Volkan ürünleri iç mekan ve dış mekan olmak üzere iki ana kategoride değerlendirilmektedir. İç mekan volkanlar dumansız ya da az duman çıkartan; iç alanlarda kullanılabilecek ürünler iken; dış mekan volkanlar ise duman çıkarttıkları için iç mekanda kullanımları uygun olmamaktadır. 

  Şekil itibariyle yine ikiye ayrılan volkanlar silindir ve konik olarak üretilmektedir. Bu şekil farkı tamamen ürünün üretimiyle alakalı olup ürünün etkisi hiç farketmemektedir. Hem müşteri kullanımı bakımından hemde ürünün verimliliği açısından silindir ve konik volkanların hiç bir farkı bulunmamaktadır.

  Volkan ürünleri genel itibariyle düğün malzemeleri, nişan malzemeleri, evlilik teklifi malzemeleri gibi kategorilerde yer almaktadır.

  Volkanlar ayrıca inç olarakta ayrışmaktadır. Piyasadaki volkanlar en az 3 inçten başlar 4 inç ve 5 inç olarakta daha büyük çeşitleri mevcuttur. 3 inç volkanlar ortalama 3 metre yükselen ve 30 saniye boyunca yanan ürünlerdir. 4 inç olan volkanlar ortalama 4 metre yükselik 35-40 saniye yanan ürünler iken 5 inç ürünler ortalama 5 metre yükselip 35-45 saniye arası yanmaktadır. Bu ürünler ayrıca volkan şelalesi, düğün volkanıdüğün meşalesi ve volkan meşale olarak da adlandırılmaktadır.

  Volkan havai fişek ürünler milyonda birde olsa alt tarafından kıvılcım birikmesi yaptığı içini elde tutulmamalıdır. Sert zemine konularak ateşlenmelidir. Birden fazla volkanı hızlı bir şekilde ateşlemek içinse volkan ateşleme çubuğu kullanılarak özel anlarda beklemeye sebep olmadan hızlı bir şekilde ürünler ateşlenebilmektedir.

  Volkan havai fişek ürünleri teknik olarak yanarken soğuk kıvılcım çıkartmaktadır. Bu sebeple genellikle kıvılcımların değdiği tavana genellikle zarar vermezler. 

  Sizde düğün ve benzeri kutlamalarınızı daha unutulmaz hale getirmek için en kaliteli volkanları satın almak için hemen yukarıdan siparişinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.