Havai fişek bir patlayıcı sınıfı olan proteknik kategorisinden yer almaktadır. Geçmişte kültürel ve dini amaçlı kullanıldığı bilinmektedir. Havai fişek türüne göre bir çok renkli kıvılcım yada alev çıkartabilir.
 
Havai fişeğin icadı 7. yüzyılda Çin'e kadar uzanmaktadır. Havai fişek bir çok festival ve kutlamada vazgeçilmez görsel üründür. Havai fişek ürünü amatör havai fişek ve profesyonel havai fişek olarak 2'ye ayrılmakatır. Profesyonel havafişekler daha çok büyük organizasyon konser ve konuşmalarda kullanılır. Diğer bir sınıf olan amatör havai fişek son kullanıcıların kutlama ve eğlencelerinde kullanılır. Kullanımı oldukça kolay olan amatör havai fişek ürünlerini sadece bir fitil yardımıyla yakıp bir  bölgeye sabitlemek yeterli olmaktadır. Havai fişekler atış sayısına göre model isimleriyle anılırlar(halk arasında) Örnek olarak 16 atar havai fişek, 16 atımlık havai fişek, 25 atışlık havai fişek, 49 atar havai fişek vb. gibi.
 
Havai fişek kategorisinde siz değerli müşterilerimize www.kutlamamarketi.com adlı e-ticaret sitemizden hizmet vermekteyiz. Kutlama ve eğlencelerinizde kullanabileceğiniz bir birinden farklı efektlerde ve inçlerde havai fişek temini yapmaktayız. Ayrıca sizlere yardımcı olmak için havai fişek kullanımıyla ilgili, kutlamalarınızda ve eğlencelerinizde hangi tür havai fişek tercih etmeniz gerektiğini, yasal prosedür gibi konularda satış danışmanlarımız tarafından bilgiler verilmektedir. Sizde kutlama ve eğlencelerinizi daha güzel ve unutulmaz hale dönüştürmek için bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca Sakarya ve İzmit'teki mağazamızda havai fişek ürününün yanı sıra partilerinizde kullanabileceğiniz konfeti, volkan, maytap, meşale ve parti malzemelerinin online satışını gerçekleştirmekteyiz. Sizde ürünlerimizi incelemek ya da güvenle hemen satın almak için lütfen tıklayınız.