Siz havai fişekleri en çok nerede kullanmayı tercih edersiniz? Düğünler, açılışlar, bekarlığa veda ya da doğum günü partileri? Hangisi? Karar vermekte güçlük çekiyorsunuz çünkü bu ürünleri şahit olabileceğiniz çoğu eğlencede görmüşsünüz ve siz de kullanmak istiyorsunuzdur. Arkadaşlar havai fişekler eğlencenin olduğu her türlü ortama rahatlıkla ayak uydurup kullanılabilecek ürünlerdendir. Şık, gösterişli ve ışıltılı halleriyle herkesçe oldukça sevilen havai fişeklerin tam olarak ne olduğu hakkında fikriniz var mı peki? Eğer cevabınız hayır ise havai fişek nedir diye gelin hep birlikte öğrenelim.

 

Arkadaşlar Havai fişek, bir patlayıcı sınıfı olan piroteknik kategorisinde yer alan gösteri ve eğlence ürünüdür. Geçmişte kültürel ve dini amaçlı kullanıldığı bilinen havai fişekler potasyum, magnezyum, aluminyum gibi birçok kimyasalın farklı işlemlerden geçirilmesiyle oluşturulmaktadır. Havai fişekler türüne göre birçok farklı çeşit renkli kıvılcım ve alev çıkartırken 20 metre ile 200 metre arasındaki irtifaya yükselebilmektedirler. İcadı 7. yüzyılda Çin'e kadar uzanan havai fişekler günümüzde de hâlâ birçok festival ve kutlamada vazgeçilmez görsel ürün olmaya devam etmektedir. Havai fişek ürünü amatör havai fişek ve profesyonel havai fişek olarak 2'ye ayrılmaktadır.

Profesyonel havai fişekler daha çok büyük organizasyon konser ve konuşmalarda kullanılır. Diğer bir sınıf olan amatör havai fişek son kullanıcıların kutlama ve eğlencelerinde kullanılır. Maliyet olarak da amatör havai fişeklere nazaran biraz daha maliyetli olan bu ürünleri kullanmak için ya profesyonel bir ekibe ihtiyaç duymaktadır organizasyon sahipleri ya da kullanıcıların bu anlamda ufak da olsa bir eğitim almış olmaları gerekmektedir. Bilgisayar sistemleri kullanılarak ateşlenen profesyonel havai fişekler en az 5000 TL’lik ürünlerdir. Buraya tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz.

 

Kullanımı oldukça kolay olan amatör havai fişek ürünlerini sadece bir fitil yardımıyla yakıp bir bölgeye sabitlemek yeterli olmaktadır. Ancak bu ürünleri kullanırken yine de çok dikkatli olmanız gerektiğiniz unutmamanız gerekir. Havai fişekleri ateşleyeceğiniz yerde elektrik telleri ve ağaç dalları olmamasına da dikkat etmeniz gerekir. Havai fişekler halk arasında 16 atışlık, 25 atışlık ve 100 atışlık havai fişek gibi atış sayısına göre isimlendirilmektedirler. Ürün detayları için buraya tıklamayı unutmayın.

 

Havai fişek  kategorisinde siz değerli müşterilerimize www.kutlamamarketi.com adlı e-ticaret sitemizden hizmet vermekteyiz. Kutlama ve eğlencelerinizde kullanabileceğiniz birbirinden farklı efektlerde ve inçlerde havai fişek temini yapmaktayız. Ayrıca sizlere yardımcı olmak için havai fişek kullanımıyla ilgili, kutlamalarınızda ve eğlencelerinizde hangi tür havai fişek tercih etmeniz gerektiğini, yasal prosedür gibi konularda satış danışmanlarımız tarafından bilgiler verilmektedir.

Siz de kutlama ve eğlencelerinizi daha güzel ve unutulmaz hale dönüştürmek için bizlere ulaşabilirsiniz.  Mutluluk ve güvenle…