Konfeti Nedir?

Konfeti içerisinde küçük kağıt parçaları bulunur. Kullanımı oldukça basit olan konfeti alt bölümünü çevirmek suretiyle patlatabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde alt kısımdaki sıkıştırılmış hava serbest bırakılır. Böylece küçük kağıt parçacıkları üst kısımdan etrafa dağılır. 

Konfetinin kullanım alanı oldukça fazladır. En çok kullanılan renkli konfeti, dolar konfeti, gül yaprağı konfeti, kalp konfetilerdir.

Konfeti kullanımında bir kaç hususa dikkat etmek gerekir. Mutlu başlayan kutlamalarınız kötü bir şekilde sonlanmaması için önemsiz görünsede ufak önlemler almanızda fayda var. Bunların en önemlisi konfetinin içinde sıkıştırılmış hava bulunduğu için patlatıldığında üst kısmından orta şiddette kağıt parçacıkları ve hava çıkmaktadır. Bu çıkan hava konfetinin ucunda bulunan ve kağıtları konfetinin içinde muhafaza etmeye yarayan ufak bir tıkaçtır. Hızla çıkan hava ve kağıtlar bu tıkacıda konfetinin tutulduğu yöne doğru fırlatmaktadır. Konfeti patlatırken konfetinin yukarı doğru yada insansız bir ortama doğru tutulması tavsiye edilir. Bir diğer hususta konfetiyi patlatmak için konfetinin alt kısmının hafif bir çevirme işlemine tabii tutulmasıdır. Ambalajın alt kısmında alt tarafın hangi yöne doğru çevrileceği belirtilmiştir. Konfeti patlatırken lütfen bu ayrıntılara dikkat edilmelidir. 

Konfeti fiyatları 4 ile 8 Tl arası değişiklik göstermektedir. Sizde sevdiklerinize konfeti yağmuru yapmak isterseniz sitemizi incelemenizi tavsiye ederiz.Sitemizde kutlama ve özel günlerde kullanabileceğiniz konfeti ürünlerini bulabilirsiniz.

Kutlama Marketi ayrıcalığıyla konfeti satın almak için lütfen tıklayınız.