İKONFETİ ÜRÜNÜ HAKKINDA GENEL BİLGİLENDİRME

 

Konfeti nedir? 

Konfeti içerisinde küçük kağıt parçaları bulunur. Kullanımı oldukça basit olan konfeti alt bölümünü çevirmek suretiyle patlabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde alt kısımdaki sıkıştırılmış hava serbest bırakılır. Böylece küçük kağıt parçacıkları üst kısımdan etrafa dağılır.

  Konfetinin kullanım alanı oldukça fazladır. Özellikle partilerde, özel günlerde, düğün ve nişan organizasyonlarında doğum günü partilerinde, özel günlerde, maçlarda, açık veya kapalı özel gösterilerde kullanımı yaygındır. Konfetinin içerisinde ki kağıtlar çeşitli şekil ve renklerde olabilir. En çok kullanılan renkli kağıt konfeti, dolar konfeti, gül yaprağı konfeti, kalp konfetilerdir.

  Konfetinin bir diğer türüde patlatmaya gerek olmadan ortama dağıtabileceğiniz masa konfetisi diye tabir edilen ürünlerdir. Daha çok süprizlerde yada özel kutlamalarda masaları yada gerekli alanı süslemek için kullanılır. Bu üründe ses efekti yoktur ve ürünler sizin tarafınızdan istenilen bölgeye dağıtılır.

 Konfeti kullanımında bir kaç hususa dikkat etmek gerekir. Mutlu başlayan kutlamalarınız kötü bir şekilde sonlanmaması için önemsiz görünsede ufak önlemler almanızda fayda var. Bunların en önemlisi konfetinin içinde sıkıştırılmış hava bulunduğu için patlatıldığında üst kısmından orta şiddette kağıt parçacıkları ve hava çıkmaktadır. Bu çıkan hava konfetinin ucunda bulunan ve kağıtları konfetinin içinde muhafaza etmeye yarayan ufak bir tıkaçtır. Hızla çıkan hava ve kağıtlar bu tıkacıda konfetinin tutulduğu yöne doğru fırlatmaktadır. Konfeti patlatırken konfetinin yukarı doğru yada insansız bir ortama doğru tutulması tavsiye edilir. Bir diğer hususta konfetiyi patlatmak için konfetinin alt kısmının hafif bir çevirme işlemine tabii tutulmasıdır. Ambalajın alt kısmında alt tarafın hangi yöne doğru çevrileceği belirtilmiştir. Konfeti patlatırken lütfen bu ayrıntılara dikkat ediniz.

 

                

 

Her tür Kutlamaya uyan ürün : Konfeti

Konfeti eski zamanlardan beri kutlamalarda kullanılan bir üründür.Kutlamalar için icat edildiği bilinmektedir. Konfeti kullanımı amatör kullanım ve profesyönel kullanım olarak 2'ye ayırabiliriz. Amatör kullanım; paketlenmiş ambalajlarda satılan ve çoğu yerde bulabileceğiniz konfetilerdir. Profesyonel konfetiler ise konfeti makinalarında yüksek basınçlı hava yardımıyla atılan konfetilerdir. Daha çok açılışarda halka hitap konuşmalarında kullanılmaktadır.

Konfeti Tarihçesi

 

  Eski zamanlarda Paganlar tarafından bereket sembolü olarak pirinç ve tahıl kullanıldığı yazılı tarih kaynaklarıdan bilinmektedir. Düğünlerde ve kutlamalarda pirinç ve kurutulmuş renkli yapraklar karıştırılıp atılırdı. Bu kültür daha sonraları Hint ve Arap etkisiyle Avrupa'ya yayıldı ve daha sonraları oldukça benimsendi.

  Resmi geçişlerde konfeti atımı 14. yüzyılda Milano'da belgelenmiştir. Soyluların geçişi sırasında şeker ve çiçek atmak geleneksel bir olaydı. Bu kültür günümüzde her kesimin kullanabilmesi için gerçeğine çok yakın kağıtlarla üretilmeye başlanmıştır. İlk kez 1885 Yılbaşı'nda kağıt konfetiler atıldı.Konfeti ismi İtalyanca confet yada confiture kelimlerinden geldiği bilinmektedir.

 Konfeti fiyatları 4 ile 8 Tl arası değişiklik göstermektedir. Sizde sevdiklerinize konfeti yağmuru yapmak isterseniz sitemizi incelemenizi tavsiye ederiz.Sitemizde kutlama ve özel günlerde kullanabileceğiniz konfeti ürünlerini bulabilirsiniz.

Keyifli Alışverişler...

Kutlama Marketi

İlgili Terimler: konfeti, konfeti nedir, konfeti fiyatları, konfetti, kompeti, konfeti ankara, en ucuz konfeti, konfeti makinası, volkan konfeti, konfeti satın al


Ürün başarı ile karşılaştırmaya eklendi!