Sipariş listem

Listenize eklenmiş ürün yok

Çok satanlar

Tümünü göster

Yeni ürünler

Tümünü göster

Kampanyalar

Tüm kampanyalar

Etiketler

parti malzemeleri Havai Fişek hediye kutusu kare kutu havai fişek fiyatları sevgiliye hediye mum Konfeti sevgililer günü havaifişek taç hediyelik kutu Dilek Balonu süs malzemeleri Dilek Feneri

Havai Fişek Nasıl Atılır ?

Havai fişekleri patlatmak ürünün çeşidine göre farklılık göstermektedir. Profesyonel kullanım ve amatör kullanım olmak üzere ikiye ayrılan havai fişeklerin kullanımı sırasında güvenlik önlemlerinin gözetilmesi oldukça önemlidir. Profesyonel kullanım havai fişekler uzman kişiler tarafından bilgisayarlı ateşleyici sistemler ile ateşlenir. Bunlar genellikle gök bombası diye tabir edilip 150-200 metre yükseklikte patlayan ve atış süresi minimum 7-10 dakika süren havai fişeklerdir.

Amatör kullanım havai fişekler ise gösteri bataryası diye tabir edilen atış sayısı 16'dan başlayıp 150 atışlığa kadar çıkan kutu şeklindeki hafif patlayıcılardır. Bu havai fişekleri patlatmak için seyircilerden 30-40 metre uzakta olup havai fişeği taş ve kum torbası gibi ağır cisimlerle sabitledikten sonra fitilini ateşlemek yeterlidir. Amatör kullanım havai fişekler 30-60 metre yükseklikte patlayıp gösteri süresi atış sayısına göre değişiklik göstermektedir. Havai fişek nasıl atılır konusuna kısaca değinmiş olduk.